Farnost Slavonice

Vítejte na farních stránkách farnosti Slavonice. Toto město bývá také někdy nazýváno "malá Telč". Zde je také sídlo farního úřadu, kde nás můžete navštívit. Farní kostel je zasvěcen Nanebevzetí Panny Marie a je gotickým skvostem. Jedinou nevýhodou je, že kostel dosud není trvale otevřen, kvůli nedostatečnému zabezpečovacímu systému, na který farnost sama bohužel nemá finance, jakož i na další rekonstrukci kostela. Na prohlídce nebo soukromých bohoslužbách je možné se domluvit osobně. Společně se můžeme v našem kostele setkat při farních bohoslužbách, kdy je kostel otevřen k modlitbám.

Těšíme se na setkání. + br. o. Karel Janů

Do farnosti Slavonice spadají ještě obce Chvaletín, Maříž, Rubašov, Slavětín, Stálkov a Vlastkovec.

Primiční mše svatá P. Štěpána Trčky poutní kostel Božího Těla - Slavonice

ZÁZNAM PRIMIČNÍ MŠE SVATÉ ke zhlédnutí v archívu televize Noe .

Slavonice (1).jpg
Slavonice (2).jpg