Věrný je Bůh, který vás povolal do společenství se svým Synem, naším Pánem Ježíšem Kristem. 1Kor 1,9

Aktuality

Svatá zpověď – svaté přijímání – odpustky

Drazí farníci,

zdravíme vás a přináším několik informací, které nám mohou pomoci tento čas plodně prožívat.

Na internetových stránkách  liturgie.cz  a  Velikonoce.cz můžete najít způsob, jak prožívat velikonoční obřady spolu doma. Pro inspiraci pro děti si můžete otevřít stránky biskupství brněnské, kde zvolíte odkaz dicézní katechetické centrum a zde odkaz " Jsme doma:

Svatá zpověď
Přeposílám video „Zpověď po telefonu?“, které připravil tým „Liturgie.cz“. Video můžete zhlédnout zdehttps://youtu.be/giKNZky5KhY
Modlitbu sv. Jana Vianneye naleznete v příloze

Svaté přijímání
Dále je možné si přečíst brožurku „Duchovní svaté přijímání“, protože v současné době se veřejné bohoslužby nekonají. Opět více v příloze.

Plnomocné odpustky
Apoštolská penitenciárie v pátek 20. března 2020 vydala dekret, kterým umožňuje získání plnomocných odpustků lidem nakaženým koronavirem, těm, kteří je ošetřují, a stejně tak všem věřícím, kteří se za ně modlí.
Více informací najdete zdehttps://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200320cirkev-umoznila-ziskani-odpustku-v-urgentnich-pripadech-epidemie

Drazí farníci,
nečekejme jen, až se kostely otevřou a vše zase bude „normální“. V každé době, každý den se můžeme duchovně spojovat s Ježíšem Kristem a vyprošovat pro sebe a pro ostatní Boží milosrdenství.

Pamatuji na vás v modlitbě a žehám.o. Karel Janů

 
© www.farnosti-slavonicka.cz - vytvořte si také své webové stránky