Dešná

Podařilo se opravit

V minulém roce 2017 jsme započali kompletní opravu fary. Kompletně se udělala nová elektrika, opravily se všechny pokoje, vybudovala se nová koupelna, kuchyň a toalety. Celkově opravy vyšly na 200 000 Kč. V hřbitovní kapli se s dotační podporou nechala udělat nová okna a vchodové dveře v hodnotě 500 000 Kč. Farní kostel byl vybaven novými sedadly  a stolky v presbytáři a zrestaurovány byly sochy Krista v hrobě a Matky Boží. Celková cena 100 000 Kč.

Opravujeme a plánujeme

V letošním roce 2018 je plánovaná oprava střechy fary a vybavení novými postelemi. Zároveň proběhne úprava zahrady. Cena je odhadem 500 000 Kč. Ze hřbitovní kaple jsme začali opravovat obraz Stavění kříže. Tento obraz je z doby baroka a jeho oprava stojí 50 000 Kč. Dále se restauruje pieta z období baroka, která byla v dezolátním stavu. Odhadovaná cena je 100 000 Kč. Kolem kostela se letos začne s odvodněním. Tento projekt je rozvržen do dvou let. To bude stát 1 200 000 Kč a uskuteční se s pomocí dotací.

Děkujeme, že nám pomáháte...